RR-DTM-2018 — ÓVÁS

Kezdőlap Fórumok RaceRoom RR – Bajnokságok RR-DTM-2018 RR-DTM-2018 — ÓVÁS

Ennek a témakörnek tartalma 16 hozzászólás, 9 résztvevő. Utolsó frissítés: Bírói Testület Bírói Testület 3 napja, 5 órája telt el.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 17
  • Szerző
    Bejegyzés
    Will
    Will
    Adminisztrátor

Erdei Bálint
    Felhasználó

Megóvom a szervert mert hülye volt 😀
    Mindkét versenyen kezdetnek adott 22kört.
    Az elsőn talán a 6. lettem, a második versenyen tuti az utolsó, azt meg se kell nézzétek.
    Köszi, Bálint

Bírói Testület
    Bírói Testület
    Felhasználó

Erdei Bálint óvása jogos.
    A szerver log nem megfelelő eredményt tartalmaz, valójában célbaérkezett (REPLAY alapján ellenőrizve) és:

Silverstone 1. versenyen: 6. helyezést
    Silverstone 2. versenyen: 8. helyezést

ért el.

somaher
    somaher
    Adminisztrátor

Óvás Pénzes József

Race1 11kör SEKTOR 1 hosszú egyenes vége

Védekezésre szorultam így a 200 as tábla előtt behúzódtam a belső ívre még féktáv előtt. Ekkor egy ütést éreztem hátulról.
    A kicsúszás miatt és a felhevült gumik miatt több pozíciót is veszítettem,kérem az esetet kivizsgálni.

Bírói Testület
    Bírói Testület
    Felhasználó

Somogyi Péter óvása jogos.
    Pénzes József büntetése:
    20 mp. a futamidőhöz + Figyelmeztetés

Indoklás: A hiba egyértelmű, mely alapján a szabályzatban leírt “Kilökés” tényét állapította meg a BT. Ugyanakkor a vétkes részéről enyhítő körülmény, hogy megvárta a kilökött autót. A szabályzatban leírt felezést a BT kisebbítette az egyéb körülményekre tekintettel.

Benedek Bálint
    Felhasználó

Óvott: Pénzes József
    Helyszín: Norisring
    Race 2, 1. kör, 2. kanyar előtti féktáv
    Leírás: Hátulról nekem jött, emiatt megforogtam, és visszaestem a mezőny végére. Visszaengedett maga elé, így az utolsó előtti helyről folytathattam a versenyt.

Benedek Bálint
    Felhasználó

Race 2, 10. kör, 1. kanyar kijárata
    Leírás: Az első kanyar féktávján bevetődött mellém, ezért nyitottam a kormányon, és hagytam neki helyet, hogy be tudjunk fordulni. A kanyar kijáratánál ő viszont nem hagyott helyet, és keményen a falnak szorított.

• A hozzászólás módosításra került: 1 hónap telt el- Benedek Bálint.

Benedek Bálint
    Felhasználó

Óvott: Somogyi Péter
    Race 2, 25. kör, utolsó kanyar
    Leírás: Elrontotta a féktávot, emiatt megforgott, és megállt a forgalommal keresztben az ideális íven. Tolatott, hogy Schubert Dávidot elengedje, utána viszont figyelmetlenül tért vissza az ideális ívre, pont az általam szorosan követett Murányi László elé, így mindhárman összeütköztünk. Rengeteg időt buktunk, és Szalai Tibor is megelőzött.

Joky
    Felhasználó

Óvott: Paár Vilmos
    Helyszin: Norisring Race 1, Első kör utolsó kanyar
    Leírás: A féktáv előtt és kezdetekor is még mögöttem volt Vili, így én fordultam a saját ívemen, de közben bevetődött mellém és a kijáratnál megforgatott.

Tóth Barnabás
    Felhasználó

Óvott: Szilágyi Ferenc
    Norisring
    Race1
    Utolso kör utolsó kanyar, nyilván a friss gumikon úgy érezte elfér, sajna kiforgatott. Két helyet buktam az utolsó kanyarban.

Tóth Barnabás
    Felhasználó

Óvott: Paár Vilmos
    Norisring
    Race2
    3. Kör elsö kanyar féktávját kicsit hosszúra veszi, majd hátulról kiforgat.

Bírói Testület
    Bírói Testület
    Felhasználó

Döntések (Norisring)

1. Benedek Bálint óvása jogos.
    Döntés: 20 mp+figyelmeztetés Pénzes Józsefnek
    Indoklás: Az esetet a “Kilökés” kategóriába soroltuk, amelynek mértéke “bünX”, vagyis 30 mp. Mivel Joky megvárta Bálintot, ezért a szabályzat szerint büntetése 1/3-át elengedtük.

2. Benedek Bálint második óvása is jogos.
    Döntés: Figyelmeztetés Pénzes Józsefnek.
    Indoklás: A bírák szerint Joky – elsősorban a korábbi incidensük fényében – nem volt elég figyelmes Bálinttal szemben, ezért indokoltnak vélték a figyelmeztetést. Enyhítő körülmény, hogy az eset után visszaengedte maga elé Bálintot.

3. Benedek Bálint harmadik óvása is jogos.
    Döntés: Figyelmeztetés Somogyi Péternek.
    Indoklás: A bírák úgy vélték, hogy Soma lehetett volna körültekintőbb, és tovább tolathatott volna, hogy jobban lássa az érkezőket. Így jó eséllyel elkerülhető lett volna a baleset.

4. Pénzes József óvása jogos.
    Döntés: 45 mp + figyelmeztetés Paár Vilmosnak.
    Indoklás: A balesetet a bírák a “Kilökés” kategóriába sorolták, amelynek mértéke bünX (45 mp). Súlyosító körülmény, hogy az eset az első körben történt, amikor a szokottnál is nagyobb körültekintéssel kell versenyezni. Emellett Will az összeérés után nem fékezett, hanem tolta maga előtt Jokyt, aki így megforgott, és visszaesett a mezőny végére. Will nem várta meg ellenfelét, csak akkor engedte el, amikor az verseny közben utolérte. Ezen tényezők együttes jelenléte eredményezte azt, hogy az enyhítő javaslatok ellenére a bírák a szabályzatban foglalt büntetési tétel mellett döntöttek.

5. Tóth Barnabás óvása jogos.
    Döntés: 15 mp + figyelmeztetés Szilágyi Ferencnek.
    Indoklás: A bírák az esetet a “Lökés” és a “Kilökés” kategória közé sorolták, és elsőként bünX felét (22,5 mp) javasoltak büntetési tételnek. Viszont enyhítő körülménynek tekintették, hogy Feri hamarabb fékezett, mint Barnabás, és az eset közben is végig állt a féken, vagyis látszólag mindent megtett azért, hogy elkerülje a balesetet, és minimalizálja a károkat. Emellett Barnabás “csak” 2 pozíciót bukott emiatt, amit szintén enyhítő körülménynek tekintettek, és nem érezték indokoltnak a nagyobb mértékű büntetést.

6. Tóth Barnabás óvása jogos.
    Döntés: 20 mp + figyelmeztetés Paár Vilmosnak.
    Indoklás. Nagyon hasonló volt a helyzet ahhoz, mint ami Barnabással és Szilágyi Ferenccel történt, ezért a bírák hasonló büntetési tételben gondolkodtak. Az döntött a 20 mp mellett, hogy ez az eset a verseny elején történt, amikor még viszonylag együtt volt a mezőny, és emiatt Barnabás több pozíciót is bukott.

• A hozzászólás módosításra került: 4 hete, 1 nap telt el-Bírói Testület Bírói Testület.
    Csorbi
    Csorbi
    Felhasználó

Óvott: Tóth Barnabás
    Hockeinheim
    Race1
    15. kör 4. kanyar
    Hosszú egyenes után kiforgat.

Bírói Testület
    Bírói Testület
    Felhasználó

Döntések (Hockenheimring)

1. Csorba János óvása jogos.
    Döntés: 45 mp + figyelmeztetés Tóth Barnabásnak.
    Indoklás: A bírák úgy ítélték meg, hogy Barnabás a kerékcsere után, hideg gumikon túl agresszív volt, és amikor meglökte ellenfelét, nem tett meg mindent annak érdekében, hogy elkerülje a komolyabb balesetet. A felvételek alapján a lökés pillanatában nem fékezett, és a kormányon sem mozdított jelentőset, csak tolta maga előtt a BMW-t. Ezzel teljesen megforgatta Csorba Jánost, aki így rengeteg időt és 3 pozíciót is bukott. Megvárás nem történt, ezért enyhítő körülményt sem tudtak figyelembe venni a döntéshozók. Mindezek fényében az esetet a “Kilökés” kategóriába sorolták, és a szabályzatban ahhoz tartozó “bünX” büntetési tétel mellett döntöttek.

Will
    Will
    Adminisztrátor

Hely: Hungaroring, Race1, Utolsó kör, utolsó előtti (13-as) kanyar
    Leírás: A 13-as kanyar bejáratán, a kanyarodás megkezdésekor megpöccint, majd a korrigálásom miatt belül fél autóval elém ér, de még mellette vagyok, amikor úgy kezd el gyorsítani, hogy az autója hátulja megüti az én autóm elejét, amitől megforgok. Mindezt úgy, hogy a 13-as kanyar előtti kis egyenesben a vonalon kívülről jön mellém.

15 bejegyzés megtekintése - 1-15 / 17

Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.