GT3-2017 – Óvás

Kezdőlap Fórumok Assetto Corsa AC – Bajnokságok GT3-2017 GT3-2017 – Óvás

13 bejegyzés megtekintése - 1-13 / 13
  • Szerző
    Bejegyzés
    adminadmin
    Felhasználó
    Somogyi PéterSomogyi Péter
    Adminisztrátor

ÓVÁS 40 IK KÖR CÉLEGYENES VÉGE Loránt soma..

Mivel mindenkinek más a raplay majd az enyémet kirakom így időt kár lenne írnom így a helyszint írom le..

WillWill
    Adminisztrátor

ÓVÁS – Somaher kontra Lóránt
    A BT (természetesen Soma nélkül) megvizsgálta az esetet. Lóránt csak nagyon kis mértékben tért el az előző körökben autózott ívétől, valószínűleg nem csúszott volna le, ha Soma nincs ott. Mivel ott volt és kissé más íven fordult, ezt figyelembe kellett volna vennie Lórántnak. A kilökés Somát nagyon hátravetette így az óvás jogos!

A Szabályzatban írt büntetési tételtől (20 mp + Figyelmeztetés) a BT eltér a kialakult helyzetnek megfelelően. A büntetés 20 mp. és mivel így pont Soma elé kerül Lóránt a beérkezési sorrendet tekintve, mögé soroljuk. Ugyanakkor a figyelmeztetést eltöröljük, tehát azt nem viszi tovább magával a kemény büntetést kompenzálandó.

Óvni szeretnék,
    Mivel a replay-m nem az időmérő elejétől ment, hanem hamarabbról, ezért nem tudok pontos időt mondani.
    Név: Kornel Bana
    Óvott: Joky
    Időpont: 21.kör első sikán
    Leírás: Gyevi megelőzött a célegyenesben, Joky jött mögöttem. Az első féktávot Gyevi elrontotta, ezért sokkal később, meredekebben tudta befordítani az autóját, a sikán bejáratánál ezt láttam, próbáltam jobbra kihúzni a gépet, hogy ne menjek neki. Joky jött hátulról, nem tudom mennyit láthatott az előttem történtekből, de sikerült meglöknie, amitől elindult a gép kifelé a pályáról. Ezzel vesztettem egy pár másodpercet, ami 1 pozícióba került a végjátékban.

WillWill
    Adminisztrátor

ÓVÁS és BÜNTETÉSEK:
    Most nagyon nehéz helyzetben volt a BT, ezért sokszor megnéztük az óvott esetet (természetesen Kornél nélkül tárgyaltuk ki). Nem értettünk egyet, de végül kialakult egy közös döntés:
    Az adott helyzetben Kornélnak a versenyhelyzetből adódóan kellett még inkább jobbra húzódnia, tehát ő ezzel azt kerülte el, hogy nekimenjen Lórántnak. Jokynak tulajdonképpen peches helyzet adódott, ugyanis nem látta ezt jól, de az így is tény, hogy kiforgatta Kornélt. Kicsit több fékkel elkerülhette volna a balesetet és a következő egyenesek valamelyikében meg tudta volna előzni Kornélt.
    Tehát a BT úgy döntött, hogy az óvásnak helyt ad, de a szabályzatban lévő “20 mp. + Figyelmeztetés” büntetési tételtől eltér, enyhíti azt a fenti okok miatt.
    Joky így csupán 1 hely hátrasorolást kap, tehát ő lesz a 4. és így a következő versenyen nem ő kapja az 50 kg ballasztot.

Pinczés boxutcába hajtása egyértelmű büntetési tételt von maga után: 15 mp a futamidőhöz, amellyel 2 hellyel kerül hátrébb, Síró Szabi mögé.

Csaba 0.19 km/h-ás sebesség átlépése is feladta a leckét a BT-nek. Végül az a döntés született, hogy a 80-as határ ilyen kis mértékű átlépése kisebb mértékű büntetést von maga után, de ezt nem akarjuk fix számokban meghatározni, adott pályán, adott helyzetben fogunk egyedileg dönteni a jövőben is.
    Tehát Csaba 5 mp-es büntetést kap, amellyel tulajdonképpen marad helyén, azaz, mivel Joky egy hellyel való hátrasorolást kapott, Csaba lett hivatalosan a 3., így Virginiában kap 50 kg-ot. 😉

Sajnos, de kénytelen vagyok óvni.
    Név: Siró Szabi
    Óvott: Will
    Időpont: rajt utáni első kanyar.

WillWill
    Adminisztrátor

Óvás:
    Név: Will
    Óvott: Soma
    Hely: 29. kör a hátsó egyenes teteje, vége

Adminisztrátor

Will az óvásod 20 óra után érkezett 🙂 csak vicceltem

WillWill
    Adminisztrátor

😀
    A szabályzatunkban ez van:
    “Az óvást a futamot követő 24 órán belül fogadja be és vizsgálja ki a BT, az ezután benyújtott óvást nem veszik figyelembe!”

Ha a futam kezdetét (19:30-at) tekintjük a 24 óra indulási idejének, akkor már Szabi is kilógott. Ha a futam végét, akkor én is benne vagyok. 😀

Óvások és büntetések

Most sem volt egyszerű dolga a BT-nek.
    Willnek a rajt utáni kavarodás okozása miatt egy 20 másodperces büntetés jár, továbbá magával visz egy figyelmeztetést.
    Soma szintén kap egy 20 másodperces büntetést a kemény védekezése miatt.

Senki nem hajtott gyorsan a boxutcába.

A helyezések a büntetések kiosztása után nem változtak.

Joky
    Felhasználó

Óvás:
    Név: Joky
    Óvott: Will
    Időpont: Első kör utolsó kanyar előtt. Meglökött hátulról, így utolsó helyre estem vissza és egy játékost kiütöttem a versenyből és többeket is hátrébb raktam ezzel a balesettel.

Lóránt
    Felhasználó

Óvás:
    név Lóránt
    Óvott Joky
    időpont: Első kör utolsó kanyar felborultam.

Adminisztrátor

ÓVÁS és BÜNTETÉSEK:Donington

Loránt Óvása elutasítva mert Pénzes József nem tehetett az őt ért balesetért
    Indoklás Pénzes József autója ebben az esetben már irányítatlanan volt és nem saját hibájából lökte ki Lorántot a pályáról.

Pénzes József Óvása elfogadva Will nem jól mérte fel a távolságokat ezért kibillentette Pénzes József autóját és így balesetet okozott. Nagy vita van a BT mögött és ezt muszáj kiírnom magamból az hogy Wilmos Paár ADMIN ez most hátrány számára mert most amit kap büntetést szigorúbb mint amit valós helyzetben kapnia kéne.De a pontverseny alakulásába már ha egy mód van rá már nem szerettünk volna belenyúlni főleg úgy hogy mi is érintettek vagyunk.
    Indoklás Az első futamon 18 an altunk a rajtrácson most 10 en a büntetés ha 20 mp kap will akkor az 5 ik helyen végez viszont a kevés szereplő miatt ez nem ugyan az mint az első versenyeken ahol sokkal többen szerepeltünk így hátrányos helyzetbe kerülnek a vétlen és jól szereplő versenyzők is de még nagyobb előnybe hozunk olyanokat akik ha nagyobb szereplős a rajtrács valószínűleg nem ott végeztek volna ahol most … ne tessék félreérteni nem vezetői tudásról beszélünk hanem óriási súlytöbbletről és ebből adódó felzárkozásról ha súlyod van a 10 helyen és előtted még 9 en vannak az nem ugyan az mintha csak 3 hely választ el De mintelötte írtam fenn most nem vesszük el Will helyezését ezért megkapja a 70 kg súlyhátrányt és kap egy bokszáthajtásos büntetést amit a futam első 5 körében le kell töltenie … így a felzárkózás lehetősége nagyon csekély a pontszerző helyekre de mint írtam előbb ez attól is függ hányan leszünk a rajtrácson ez a BT döntése ha valaki nem ért egyet kérem PRIVÁTBA írjon számomra mert vállalom a felelösséget a BT döntésért …..

13 bejegyzés megtekintése - 1-13 / 13
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.