GT2 – Óvás

Kezdőlap Fórumok Assetto Corsa AC – Bajnokságok GT2-2016 GT2 – Óvás

14 bejegyzés megtekintése - 1-14 / 14
  • Szerző
    Bejegyzés
    adminadmin
    Felhasználó

Ebben a topicban tudtok óvás benyújtani.

Joky
    Felhasználó

Óvnék.
    Joky
    Somaher
    Első kör visszafordító (2. kanyar)
    Elmérte a féktávot és kilökött. Az autóm sérült, a futamom elúszott.

Somogyi PéterSomogyi Péter
    Adminisztrátor

Így van még egyszer elnézést..sajnálom

WillWill
    Adminisztrátor

Soma büntije a szabályzatunk 6. pontja (Büntetési alapelvek) alapján:
    Kilökés: + 20 másodperc a futamidőhöz.

Lóránt
    Felhasználó

Óvnék.

Lóránt – Zoli

20.kör első kanyar.

Lóránt
    Felhasználó

Visszavonnám ,ha még lehet ezt az óvoás dolgot. Nyilván nem nagy valami történt , Tegnap nagyon el voltam szállva.

GT2 Monza Óvom Bence Szabó-Konyi versenyzőt a 13:45 esetért meglöki az autómat kanyarodás közben és lesodródok a sóderba

GT2 Monza
    Kornél Bana
    Percy_tc
    1:56
    A rajt utáni első sikánnál befordultam, Szabó-Kónyi Bence picit megpöccintett, amivel még nem is volt probléma, de a balos kanyarban az előttem lévők lassan fordultak, ezért lassítottam, és szélesebben is fordultam, de Percy megforatott hátulról.

Névtelen

1. Nem forogtál meg, hanem megcsúsztál attól h. hozzád értem.
    2. Remélem azt is láttad, hogy engem is meglöktek hátulról és az okozta a fő problémád.
    3. Ajánlom figyelmedbe a 26:41-es incidenst, amikor te szorítottál le a pályáról. A belső kamerán gyönyörűen látszik, hogy jobbra tartasz.

Ha megóvtak akkor ide szerintem nem kéne kommentet írnod hozzá majd a BT megvizsgálja, ezt privátba vagy másik gt2 forumba kell és bocsi ne pofázok tovább 😀

Névtelen

(Ebben az a vicces, hogy egy olyan dologról “panaszkodsz”, amit te is megcsinálsz a kommenteddel…wtf?)

Szerintem ez pont az a hely, ahová az óvásokat és az ehhez kapcsolható információkat kell írni.

Semmi bajom a ténnyel, hogy óvást kezdeményez valaki, azzal viszont igen, ha ferdített információkat közöl és nem veszi észre az összes közrejátszó eseményt.

Somogyi PéterSomogyi Péter
    Adminisztrátor

Kérném az óvásokat pontosabban aki óv mert így nem lehet kitalálni mikor mi volt a visszajátszásból egy pontos időt kérnénk PL : videó 2.25- 2.33 ig jános &péter stb

Kornél Bana & Percy_tc 1:54-2:00
    Ha nem ez a helye az incidens megbeszélésének, akkor bocsi.
    Amit Somaher felrakott replay-t, abban én nem láttam, hogy neked is koccantak előtte, lehet, hogy nem volt olyan részletes a replay, nem tudom. A megforgatás meg szerintem nem feltétlenül jelenti a teljes 360-fokos forgást, de akkor elnézést a félreérthető megfogalmazásért.
    A 26:41-es incidensben meg kicsit rosszul mértem fel a magam mellett lévő helyet, úgyhogy ott teljesen jogosan tartottad meg a pozíciódat.

WillWill
    Adminisztrátor

A BT megvitatta mindkét óvást:

Fekete óvta Fotont 13:45-nél történtek miatt:

Határozat: Versenybaleset
    Indoklás: Fekete óvását nem tartja megalapozottnak a BT. Az esetnél Foton már fél autóval előrébb volt, belső íven. Ezen kívül az ideális íven tartotta az autóját és már a megfelelő kormánymozdulatot is megtette a jobb kanyar bevételéhez, plusz Feketének bőven hagyott helyet a külső íven.

Kornél óvta Percy_TC-t az 1:54-nél történtek miatt:

Határozat: Figyelmeztetés Percy_TC-nek
    (a szabályzat szerint a második figyelmeztetés automatikusan 5 mp. büntetés)
    Indoklás: Kornél óvását megalapozottnak ítélte a BT. A büntetés mértéke az enyhítő körülmények figyelembe vételével lett ilyen enyhe. A lökés kétségtelenül megtörtént (rajtbaleset okozásának számítana), de az a tény, hogy a lökés után egy hátulról érkező (a versenyszituációból fakadó) lökés Percy_TC autóját tovább lökte, valamint a szűk hely, valamint (és ez a tény játszott a legnagyobb szerepet) a megállás az eset után és így társának előre engedése alaposan enyhítették a büntetés mértékét.

A BT megvizsgálta a boxutcába hajtásokat és három versenyző sajnos átlépte a vonal után a megengedett 80 km/h-át:
    – Zolee – 86 km/h
    – Mykee – 108 km/h
    – Percy_TC – 141 km/h

Mindhárom versenyző a szabályzat szerint 15 mp-es időbüntetést kap.

14 bejegyzés megtekintése - 1-14 / 14
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.