ACC – GT4-2020 – Óvás

Kezdőlap Fórumok Assetto Corsa Competizione ACC – GT4-2020 ACC – GT4-2020 – Óvás

Címkézve: 

9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Szerző
    Bejegyzés
    WillWill
    Adminisztrátor
    Földesi PéterFöldesi Péter
    Felhasználó

sziasztok,
    Név: Földesi Péter (711)
    Óvott: Kovács István (19)
    Helyszín: Spa
    Leírás: 1. kör, 1. kanyar…hátulról nekem jött, kiforgatott (én meg Zelfel Tomit), még együtt ment a mezőny, mindenki a saját versenyvonalán…István nem, ha elveszi, vagy picit belefékez semmi probléma sem lett volna…
    (István elég kamikaze volt ezen a versenyen, lásd Csicsmányi Tomi kilökését..)
    Üdv,

Somogyi PéterSomogyi Péter
    Adminisztrátor

Kovács István (19) Vizsgálat alatt !!!!

Csicsmanyi Tamas
    Felhasználó

Sziasztok,

Név: Csicsmányi Tamás (997)
    Óvott: Kovács István (19)
    Helyszín: Spa

Leírás: 4. kör, sikán (replay-ben nálam 19:55-től)
    István keresztbe csúszott a sikánon és kiütött.

Bírói TestületBírói Testület
    Felhasználó

SPA – BT döntések:

2 db. óvás érkezett, mindkettő Kovács István (19-es rajtszám) versenyzőre.
    A BT az eseteket alaposan megvizsgálta, mindkét helyzetben jogos az óvás.

Büntetések:
    1.eset (a rajt utáni kanyarban):
    – Az aktuális versenyen szerzett bajnoki pontok (15. hely – 4 pont) elvonása + Figyelmeztetés

Indoklás: A rajt utáni első kanyarkombinációban elkövetett hiba súlyos következményekkel járt, több versenyző esett áldozatul. Pisti először megfelelően megfékezte az autóját az előtte feltorlódottak okán, de amikor gázra lépett nem mérlegelt jól és meglökte a mellette haladó Földesi Péter Porsche-ját. Ez kisebb láncreakciót okozott, több pilóta versenyét elrontva.
    Alkalmazott büntetés alapja: ACC Szabályzat – 3.3 pont, 3.8 pont

2.eset (4. kör vége, sikán):
    – 2 db. Figyelmeztetés

Indoklás: Az 5 autót tartalmazó sor végén haladva, a sikánhoz közeledve a fékezési pontot elnézte, és bár egyértelműen próbálta menteni a helyzetet, jobbra kitérve, de a hiba következtében nem tudott megállni és átsodródva kereszt irányban a sikánon, kiütötte az épp ott haladó autót.
    Alkalmazott büntetés alapja: ACC Szabályzat – 3.3 pont, 3.8 pont

Tehát összesítve Kovács István (19-es rajtszám) büntetései SPA-ra:
    – Az aktuális versenyen szerzett bajnoki pontok (15. hely – 4 pont) elvonása
    – 3 db. Figyelmeztetés

Csicsmanyi Tamas
    Felhasználó

Az eddigi néhány itteni futamom alatt úgy tapasztaltam, hogy többnyire korrekt hozzáállással közelítenek az előzéshez/védekezéshez az indulók.
    István ezen a versenyen inkább kivételnek tűnt mint nem, és az okozott károkhoz képest a kiszabott büntetés nem igazán int óvatosságra. Remélem azért legközelebb óvatosabb lesz.

Mindenesetre ha elfékezést próbálunk menteni, akkor a kanyarhoz képest kifele húzzuk az autót, ne befele, mert azzal még sokkal nem csökkentjük az ütközés valószínűségét ahogy az ábra is mutatja. Kifele húzva viszont szinte biztos, hogy csak magunkkal szúrunk ki.

ui: Bocs, hogy ide írom, egy futambeszámoló topikot a futamok után én szívesen látnék. Élménybeszámolók, megköszönni egy jó csatát, tapasztalatot megosztani stb…

WillWill
    Adminisztrátor

A honlapunk fórumát kevésbé használjuk, a facebook csoportunkban beszéljük (írjuk) ki magunkból a futam fáradalmait! 😉
    Gyere és csatlakozz kérlek oda is (gtrmasters-en és itt nálunk a Közösségünk menüpontban is ott a link, de ide is beteszem):
    https://www.facebook.com/groups/pslacc/

• A hozzászólás módosításra került: 1 month telt el-WillWill.
    Kovács István
    Felhasználó

Név: Kovács István (19)
    Óvott: Somogyi Péter
    Helyszín: Brands Hatch

A 15. kör végén, pont készültem boxba menni, hogy a vonatból kiálljak, ezért lassítottam is. Soma hátulról 2szer meglökött, így teljesen kipördültem, elég sok időt vesztve.

Kovács István
    Felhasználó

Felejtsétek el. KB verseny baleset!

9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.