Hozzászólás: RR-GTR3-2018 – ÓVÁS

Kezdőlap Fórumok RaceRoom RR – Bajnokságok RR – GTR3 – 2018 RR-GTR3-2018 – ÓVÁS Hozzászólás: RR-GTR3-2018 – ÓVÁS

Bírói TestületBírói Testület
Felhasználó

Tisztelt Versenyzők!

A Paul Richard-i versenyen után tett óvások büntetései a következők:

Óvó: Fehér Roland
Óvott: Csorba János
Leírás: második futam, a hosszú egyenes utáni sikán bejáratán a jobb kanyaron rám húzta az autóját, és kiütött, megforogtam, és vissza estem két helyet.

A visszajátszás alapján Csorba János hibája “leszorítás a pályáról” csoprtba lehet sorolni, így a büntetése a bűnX fele, azaz 10 mp+ figyelmeztetés.

Óvó: Fehér Roland
Óvott: Pénzes József
Leírás: hetedik kör, ugyanezen kanyar, a jobb kanyarnál nem lassított le eléggé, és megforogtam. Meg forgott Ő is, de az idő kiesés a forgás miatt elég nagy.

A visszajátszáson látszik hogy Pénzes József lökte meg Fehér Rolandot (kis előny szerzése és pályán maradás esete), így a büntetés mértéke a bűnX negyede, 5 mp+figyelmeztetés.

Óvó: Szilágyi Ferenc
1 futam:
Óvott: Szantai Zoltán
Leírás: 1. futam, 2 kör utolsó kanyar
Leírás: Figyelmetlenül nagy gázzal későn fékezve kitol a 4.helyről a 11. helyre estem vissza.

A Replay alapján egyértelműen látszik, hogy Szántai Zoltán hibája az eset. Büntetése bűnX, azaz 20 mp+figyelmeztetés.

Óvó: Somogyi Péter
Óvott: Pénzes József
Leírás: Második futam első körben Pénzes József úgy előz meg, hogy meglöki a kocsim hátulját, és így meg kellett fognom. A pályát nem hagytam el, de ez miatt pozíciót vesztettem vele szemben. Itt nem összeérésről van szó, hanem meglökésről.

A Replay alapján látszik, hogy Pénzes József lökés segítségével tudja megelőzni Somogyi Pétert, de a szerezett pozíciót nem adja vissza. Büntetése: bűnX negyede, tehát 5mp+figyelmeztetés.

Önóvást a BT nem bünteti.

• A hozzászólás módosításra került: 2 years, 5 months telt el-Bírói TestületBírói Testület.