Hozzászólás: RR-GTR3-2018 – ÓVÁS

Kezdőlap Fórumok RaceRoom RR – Bajnokságok RR – GTR3 – 2018 RR-GTR3-2018 – ÓVÁS Hozzászólás: RR-GTR3-2018 – ÓVÁS

Eredeti óvás:
Szilágyi Ferenc óvta Somogyi Pétert
Helyszín: 2. futam utolsó előtti kör 1.kanyar
Leírás: Nem figyelt a féktávra, így kipördültem, és a végéig fenntartott 2.helyemet vesztettem el ez emiatt.
Óvás leadása: futam utáni nap, 21:18

BT döntés:
A BT tagok egyértelműen Somogyi Péter (McLaren – PSL Team) felelősségét állapították meg, a büntetése 20 másodperc plusz a futam idejéhez, illetve egy figyelmeztetés.
A BT Szilágyi Ferenc részére is kioszt egy figyelmeztetést, mert az óvás határidején kívül tette meg az óvását.

FELLEBBEZÉS:
Somogyi Péter fellebbezéssel élt (időpont: a BT döntés kihirdetése után 50 perccel).

VÉGSŐ DÖNTÉS:
A VD (Végső Döntnökök) a fellebbezést jogosnak ítélik, a BT döntést alábbiak szerint változtatják meg:
– Somogyi Péter büntetése nem jogos, tehát nem kap büntetést
– Szilágyi Ferenc büntetése nem jogos, tehát nem kap büntetést
VD Indoklás:
A Perfectsim szabályzat 3. pontja kimondja, hogy “… Az óvás határideje:
a futamot követő nap 20:00,
Csak a fenti formában fogadja be és vizsgálja ki a BT! A nem megfelelően vagy a határidőn túl benyújtott óvást nem veszik figyelembe!”
Ez alapján Szilágyi Ferenc az óvást későn adta le, tehát a BT-nek ezt már nem szabadott volna figyelembe vennie, nem szabadott volna döntést hoznia az ügyben.
Ugyanezen pont miatt nem büntethető Szilágyi Ferenc sem. Arról ugyan rendelkezik a szabályzat ezen része, hogy az óvás leadási határideje mely időpont, de arról nem, hogy a későn leadott óvás bármilyen büntetést vonna maga után. Tehát nem büntethető az a versenyző, aki az óvást későn adta le.