Hozzászólás: RR-GTR2-2018 – ÓVÁS

Kezdőlap Fórumok RaceRoom RR – Bajnokságok RR – GTR2 – 2018 RR-GTR2-2018 – ÓVÁS Hozzászólás: RR-GTR2-2018 – ÓVÁS

Bírói TestületBírói Testület
Felhasználó

SONOMA – ÓVÁSOK – BÜNTETÉSEK:

1. ÓVÁS:
Név: Kovács HOBO Péter, Óvott: – , Leírás: Második futam rajt-balesetet kérem kivizsgálni. Nem szeretnék felelőst megnevezni, mert többen is érintettek az incidensben.
BT döntés: VERSENYBALESET
Indoklás: Hosszú Gergő nagyon jó rajtja után Murányi Laci elé ér és kissé összeérnek. Gergő ennek eredményeképp Tóth Barnabás és Jákói Kristóf között ütődik ide-oda, ez okozza végül a baleset-sorozatot. Egyetlen versenyző sem hibáztatható a kialakult helyzetért.

2. ÓVÁS:
Név: Fekete Imre, Óvott: Vilmos Paár, Leírás: 1 kör rajt után közvetlen pályán kívül előz meg 4 kerékkel a vonalon kívül haladt.
BT döntés: Nem haladt Paár Vilmos a vonalon kívül
Indoklás: A pálya részét képezi a boxutca-kijárat.

3. ÓVÁS:
Név: Fekete Imre, Óvott: Vilmos Paár, Leírás: 1 kör 4. kanyar Vilmos Paár féktávon beesik meglök és ez miatt neki koccanok Greg Hosszunak utána meg tömegbaleset lett, az autóm nagyon megsérült versenyt nem tudtam folytatni.
Indoklás: Amikor Paár Vilmos beesik Imre mellé azt úgy teszi, hogy nem ér hozzá és a kanyart is megfelelően tudná megcsinálni Imre mellett a belső íven. Amikor Imre és Vilmos összeérnek, Vilmos már teljesen Imre mellett van. Az összeérés nem komoly, mindketten folytathatták volna útjukat tovább, Imre azért akad el Gergőben, mert Gergő kissé lelassul, miközben Imre próbálja Vilmos támadását védeni és mellette maradni.

4.-5. ÓVÁS:
Név: Tóth Barnabás, Óvott- Szalai Tibor,
Leírás_1: Első futam első kör 4. Kanyar hátulról nekem jön kiforgok,a csapattársam is belém jön, szerintem rajtbalesetnek is minősíthető.
Leírás_2: Majd a 4. körben ismét kiforgat az utolsó kanyar előtt ahol lassitanom kellett az elöttünk történö események miatt.
BT döntés: 2 db. Figyelmeztetés
Indoklás: A két különálló esetben egyaránt hibásnak találta a BT Szalai Tibort. Az ilyenkor szokásos büntetési tételektől azért kellett eltérni, mert az időbüntetés semmit nem ért volna, mivel Tibor feladta a versenyt.

6. ÓVÁS:
Név: Jákói Kristóf, Óvott: Greg Hosszu, Leírás: a 2. verseny rajtjánál történtekért. 2x beleszorított a betonfalba.
Indoklás: 1. ÓVÁS esetnél leírtak ide is vonatkoznak, Gergő két autó közt pattogott, nem volt hibás, az eset inkább egy szerencsétlenül alakult versenyhelyzet.

7. ÓVÁS:
Név: Paár Vilmos, Óvott: Szilágyi Ferenc, Helyszín: Race 1 , 12. kör – 4-es kanyar, Leírás: A kanyar bejáraton nekem jön hátulról, kilök a pályáról, 2 helyet veszítek
BT döntés: 15 mp. a futamidőhöz
Indoklás: Az óvás jogos, Ferenc hibázott, de Vilmos nem pördült meg, kis veszteséggel tudta folytatni a versenyt.

8. ÓVÁS:
Név: Paár Vilmos, Óvott: Fehér Roland, Helyszín: Race 2 , 3. kör – 4-es kanyar, Leírás: A kanyar bejáraton nekem jön hátulról, kilök a pályáról, a mezőny legvégére tudok csak visszajönni
BT döntés: 20 mp. a futamidőhöz + Figyelmeztetés
Indoklás: Az óvás jogos, Roland kipörgeti Vilmost a kavicságyba, aki mivel a haladási iránnyal szemben áll meg, ki kell várnia a teljes mezőny elhaladását a biztonságos pályára jövetelhez.

A BT felhívja a figyelmet a következőkre:
– Szalai Tibor
– Fehér Roland
Mivel a 3. figyelmeztetésüket is begyűjtötték, a Monzai első futamon kötelesek az első 5 kör valamelyikében áthajtani a boxutcán, természetesen a sebességhatár betartásával.
Amennyiben a fenti büntetést nem hajtják végre, az a verseny érvénytelenítésre kerül, a sebességhatár átlépése újabb büntetést vonhat maga után.