Hozzászólás: RR-GTR2-2018 – ÓVÁS

Kezdőlap Fórumok RaceRoom RR – Bajnokságok RR – GTR2 – 2018 RR-GTR2-2018 – ÓVÁS Hozzászólás: RR-GTR2-2018 – ÓVÁS

Bírói TestületBírói Testület
Felhasználó

SALZBURGRING – ÓVÁSOK – BÜNTETÉSEK:

1. ÓVÁS:
Név: Imre Fekete, Óvott:Adam Helyes Körszám és helyszín: Race1, 8.kör.hátsó hosszú egyenes
Leírás: Ádámmal a hosszú egyenesben összeértünk én kiforogtam emiatt

BT döntés: VERSENYBALESET
Indoklás: Ádám már fél kocsihosszal megelőzte Imit, de Imi annyira szűken tartotta az autóját (Ádámnak épphogy helyet hagyva), hogy Ádám autójának egy kisebb megcsúszása és annak kikorrigálása okozta az esetet. Eközben Iminek bőven volt helye a bal oldalon, indokolatlanul tartotta ott az autót a már vesztett helyzetben.

2. ÓVÁS:
Név: Imre Fekete, Óvott:Péter Somogyi, Körszám és helyszín: Race2, 13.kör.1 sikán
Leírás: Somogyi Péter kiforgat

BT döntés: Somogyi Péternek 10 mp. a futamidőhöz
Indoklás: A kilökés megtörtént, melyet azért felezett a BT, mert Soma több pozícióvesztés árán is maga elé engedi Imit.

3. ÓVÁS:
Név: Paár Vilmos, Óvott: Szilágyi Ferenc, Helyszín: R2 – 5.kör – 3. kanyar (sikán utáni visszafordító)
Leírás: Versenybaleset alakul ki Jákói – Tóth és köztem és a távolabbról érkező Szilágyi Ferenc az autójával még pluszban nekem jön hátulról, amitől kiforgok a kavicságyba.

Indoklás: Ferinek nem volt esélye megállni az előtte ütköző 3 autó mögött.

4. ÓVÁS:
Név: Somogyi Péter, Óvott: Subert Dávid, Helyszín: R2 – 1.kör rajt után első síkan.
Dávid hátulról nekilök a hordónak. Vissza estem leghátulra …:)

BT döntés: Schubert Dávidnak 20 mp. a futamidőhöz + Figyelmeztetés
Indoklás: Torlódnak az autók Dávid előtt, nem eléggé fékez, felökleli Somát.

5. ÓVÁS:
Név: Benedek Bálint, Óvott: Ősz Balázs, Helyszín: R1 – 8. körben, az első kanyar után
Hátulról nekem jött az egyenesben, épphogy meg tudtam fogni az autót. Az utolsó körben ugyan ezen a részen megint nekem jött, aminek következtében lecsúsztam a pályáról, és Szilágyi Ferenc is megelőzött.

BT döntés: Ősz Balázsnak 5 mp. a futamidőhöz + Figyelmeztetés
(2. figyelmeztetés automatikusan +5 mp, tehát összesen 10 mp a futamidőhöz)
Indoklás: Balázs hibája egyértelmű, de a hiba mértéke viszonylag kicsi volt (ezért az enyhe büntetés), mert Bálint eléggé belassult a saját hibája okán.

6. ÓVÁS:
Név: Tóth Barnabás, Óvott:Somogyi Péter, Helyszin: R1 első kör első sikán
Hátulról meglök és megforgok többen belémjönnek, utolsó helyre visszaesem, pedig ebben most több volt mint ahol befejeztem.

Indoklás: Barna a sikán kijáratán egyből balra (Hosszú Gergő mögé) húzta az autóját, melyre Soma nem számíthatott és nem volt esélye kivédeni az ütközést.

7. ÓVÁS:
Név: Kovács HOBO Péter, Óvott: Fekete Imre, R2 – 15. kör – 3-as kanyar (sikán utáni visszafordító)
Imre kicsit elfékezte a kanyart (de legalábbis más íven fordult), ezért belülről mellé kerültem, de kigyorsításon oldalról nekem jött, ezért kipördültem.

Indoklás: Bár Imi kissé elrontotta a kanyart, de utána hagyott elég helyet maga mellett, miközben igyekezett újra felvenni a versenytempót. Hobo a kanyarból kijövet sodródott neki Iminek.