Hozzászólás: RR-DTM-2017 — ÓVÁS

Kezdőlap Fórumok RaceRoom RR – Bajnokságok RR-DTM-2017 RR-DTM-2017 — ÓVÁS Hozzászólás: RR-DTM-2017 — ÓVÁS

WillWill
Adminisztrátor

BT döntések a MID OHIO óvásokra:

1. Tóth Barnabás – “Mid Ohio 2. futam Rajt! Az előlem “induló” Király Róbert el sem indul a rajtnál egyáltalán, én számítván a jó rajtomra húzom befelé de így is elcsíptem a sarkát. Ő még ekkor sem indul, el így tolatnom is kellett.”:
BT:
Király Róbertet Figyelmeztetésben részesítjük, mert azzal, hogy nem ért oda a rajtra, a versenyzőtársát kellemetlen helyzetbe hozta. A természet szólította (ezért az enyhe büntetés), de akkor is elvárható a versenyzőktől, hogy másoknak ne okozzanak galibát

2. Murányi László – “Első verseny 2. kanyar környékén belém jött Tóth (talán) Barnabás, viszont előtte kizökkentettem mert neki mentem oldalról és lehet ezért is rontotta a féktávot”
BT:
Tóth Barnabás valóban belemegy muriba, de az előtte lévő muri hiba miatt látható, hogy kissé kiesett a ritmusból és az előtte hirtelen fékezést nem tudta lereagáklni jól, ezért felére mérséeljük a kilökésért járó büntetést, tehát 10 mp-et kap a futamidőhöz.

3. Murányi László – “Második futamon talán Hosszú G. kiforgatott”
BT:
Muri már fordul az íven és Gergő betolja oda az autó orrát. Ugyanakkor muri kanyarvétele olyan, mintha senki nem lenne körülötte, mintha nem számítana senki által támadásra, mintha folyamatosan és felváltva nyitná és csukná az ajtót. Viszont mégiscsak ő vezette ott a mezőnyt és ő volt az elöl haladó kettőjük közül, ő választhatta meg az ívet. Az ívre kanyarodáskor egyértelműen előrébb volt. Enyhe 5 mp-es büntetést szab ki a BT a fenti okok miatt.

4. Murányi László – ” Tobi G. is kérdéses, nem igazán örülnék neki hogy első versenyén máris kapna büntit, de ő is kiforgatott, de valószínűleg nem számitott rá hogy így veszem a kanyart.”
BT:
Kísértetiesen hasonló az eset, mint a 3. pontban lévő. A BT ezért itt is enyhe, 5 mp.-es büntetést szab ki Tóbi Gergőnek.