Hozzászólás: RR-DTM-2017 — ÓVÁS

Kezdőlap Fórumok RaceRoom RR – Bajnokságok RR-DTM-2017 RR-DTM-2017 — ÓVÁS Hozzászólás: RR-DTM-2017 — ÓVÁS

WillWill
Adminisztrátor

BT döntések a NORISRING-i ÓVÁSOK-ra:

A BT hosszasan vitázott a szokott 20 mp-es büntetés ügyében. Végül úgy határozott, hogy a pálya sajátosságaira tekintettel (csak ezen a pályán) 14 mp-re mérsékeljük a kilökésért adott büntetést. Ennek megfelelően:

1. óvás: Paár Vilmos – “2. futam közepe: A célegyenes végi első kanyar kijáratán Zelfel Tamás megforgat.”
A BT döntése alapján az óvás jogos, de a BT Zelfel Tomi mozgásán visszaengedési szándékot vélt felfedezni, így a büntetést mérsékelte: + 7 mp. a futamidőhöz

2. óvás: Paár Vilmos – “2. futam 3/4-e: A célegyenesre fordító kanyar kijáratán Greg Hoss megforgat, majd visszaenged maga elé, de közvetlenül ezután a célegyenes végén az első kanyar kijáratán szintén megforgat.”
A BT döntése alapján jogos az óvás. A visszaengedés egyértelmű enyhítő körülmény és a második lökés viszonylag kis mértékűnek látszott, mellyel a szenvedő fél nem vesztett igazán sokat.
Így a két büntetést egybevonva állapította meg a BT: + 10 mp a futamidőhöz

3. óvás: Szabó Richárd – “1. futam: A harmadik körben Pénzes József az utolsó kanyarban hátulról belémjött, ezért kiforogtam, meg sem várt.”
A BT jogosnak ítélta az óvást, enyhítő körülményt nem talált.
A büntetés: + 14 mp a futamidőhöz.

4. óvás: Szabó Richárd – “2. futam: 6-7. körében Az első kanyarban kívülről előztem volna meg, a kigyorsításon már előtte voltam és kiforgatott, itt is elment.”
A BT jogosnak ítélta az óvást, enyhítő körülményt itt sem talált.
A büntetés: + 14 mp a futamidőhöz + Figyelmeztetés