Hozzászólás: RR-DTM-2017 — ÓVÁS

Kezdőlap Fórumok RaceRoom RR – Bajnokságok RR-DTM-2017 RR-DTM-2017 — ÓVÁS Hozzászólás: RR-DTM-2017 — ÓVÁS

WillWill
Adminisztrátor

BT döntések a LAGUNA SECA-i ÓVÁSOK-ra:

1. Jákói Kristóf (2.verseny): “2. kör célegyenes vége, hátulról becsókolt Fehér. Én védtem a belső ívet úgy érzem ott már nem volt hely előzésre kívülről kellett volna jönnie.”
Az óvást jogosnak látta a BT, Roland kilökte Kristófot.
Büntetés: +20 mp a futamidőhöz.

2. Fehér Roland (2. verseny): “Megóvnám Jákói Kristófot, Laguna Seca második verseny, második kör első kanyarjában történt incidens miatt.”
Az óvást nem tartotta jogosnak a BT, Kristóf ugyan korán fékezett Rolandhoz képest, de egyrészt ő volt elöl, másrészt minden körben ott fékezett.

3. Szabó Richárd (2. verseny): “A második futam harmadik körében a T1 kanyar utáni kigyorsításnál megcsúszott az autóm próbáltam korrigálni és közben meglökött Kovács Péter, ezért elforogtam”
A BT nem találta jogosnak az óvást, Richárd megcsúszott és a korrigálás után Péter elé csúszott. Péter fékezni kezdett, de már túl közel volt, nem tehetett az esetről, versenybalesetnek minősítette a BT.

4. Szabó Richárd (2. verseny): “Második futam 16. körében Jákói Kristóf keresztbe a pályán jött vissza a T3 kanyarban elénk Kovács Péterrel. Majd utána Kovács Péter nem hagyott nekem helyet.”
A BT ezt az óvást sem találta jogosnak. Kristóf akkor indult el az aszfalton (visszatérve a csúszásból), amikor Péter és Richárd épp az előző kanyarba fordultak arra a kis egyenesre, nem is láthatta őket. Majd a kanyar után Péter valóban kissé leszorítja a pályáról Richárdot, amit láthatóan azért tesz, mert Kristófot próbálja támadni. De mikor észleli az összeérést, egyből visszatér a túloldalra. Az eset miatt Richárdnak ugyan le kell mennie a jobb oldali két kerékkel a pálya mellé, de még a gázpedált sem kell elemelnie, semennyit nem veszít. A BT ezt a helyzetet sima versenyhelyzetnek minősítette, még baleset sem történt.

5. Schubert Dávid (2. verseny): “II. Futam elso kor dugohuzonal valaki belem szallt szinte fekezes nelkul. Ez kb gallyra is vagta a versenyem.”
A BT jogosnak találta az óvást. Dávidot Kovács Péter autója találja el, amelyet az őt meglökő Fehér Roland okoz. A kilökésért járó büntetésen azonban mérsékel a BT, mert a helyzet nagyon szerencsétlenül alakult, Fehér Roland csak nagyon minimálisan szaladt le a pálya szélére, ami végül mindkettőjük csúszását és Dávid kilökését jelentette.
Büntetés: +10 mp. a futamidőhöz