Hozzászólás: PGB17 – Társalgó

Kezdőlap Fórumok GOKART PerFectSim Gokart Bajnokság 2017 (PGB 17) PGB17 – Társalgó Hozzászólás: PGB17 – Társalgó

WillWill
Adminisztrátor

Ahogy kérted, a facebookon megosztottam az ötleted. Aki hozzászólt, mindenki ellene volt, úgyhogy ezt így nem tudjuk bevezetni.

A pálya hossza amúgy nagyon is mérvadó, gondolj bele, hogy ha egy 25 mp-es köridővel rendelkező pályán, csak a súlykülönbség miatt 0,2 mp előnyt tud kiautózni az, aki 20 kg-al könnyebb, akkor egy olyan hosszú pályán, amin 40 mp. alatt érünk körbe mennyi lesz a differencia.

A nedves vagy csak csúszós pályákon meg épp az a tapasztalatunk, hogy a súly miatti különbség lecsökken, vagy eltűnik a kigyorsításokon tapasztalható csúszások (a könnyebb versenyzők jobban meg tudnak csúszni) miatt.

De csak elméletileg írtam, mert ugye nem csinálunk időbüntit. Nekem is az a véleményem, mint a többieknek, és én azért vélekedek így, mert úgy gondolom nem lehetne igazságosan eldönteni, hogy mekkora legyen az időbünti mértéke. Komolyabb bajnokságokban persze van súlyhatár, 10 kg-onként vannak az egyes kategóriák, de ugye ott sokan vannak, mi ezt nem tudjuk megcsinálni.