Hozzászólás: PGB17 – Társalgó

Kezdőlap Fórumok GOKART PerFectSim Gokart Bajnokság 2017 (PGB 17) PGB17 – Társalgó Hozzászólás: PGB17 – Társalgó

Itt nem a pálya adottságai miatt kerül “büntetés” egy adott versenyzőre, hanem azért, mert könnyebb mint a többiek, és a komoly gokart versenyeken is súlyhatárok vannak.

Tehát azt a részét nem értem, hogy a pálya hossza, vagy az éppen csúszós, nedves stb viszonyokat miért hoztad fel.

Én részemről akár az is támogatott lenne, hogy az éppen legnehezebb versenyzőhöz mérten szabjuk ki az idő büntetéseket a könnyebb versenyzőkre.

A 0,01 mp pedig ha utána számolsz, teljesen reális különbség 1 kg-ra lebontva.

Pl egy 60 kg-os versenyző egy 100 kg-os versenyzővel szemben már 0,400 mp büntetést kapna, ami viszont jelentős közel azonos gokartoknál! Itt jönne ki valóban az, hogy aki 60 kg mennyivel gyorsabb mondjuk vagy nem gyorsabb mint a 100 kg-os versenyző.

Én mindenképpen szeretném ha bevezetésre kerülne a könnyebb versenyzők valamilyen módon történő “nehezítése”, mert jelen pillanatban akik 86 kg felett vannak nagyon nagy hátrányt szenvednek. (Hozzáteszem én sem vagyok könnyű, de ha 60 kg lennék akkor is támogatnám a dolgot)