Hozzászólás: F1 2009 – Társalgó

Kezdőlap Fórumok Assetto Corsa AC – Bajnokságok F1 2009 – 2016 F1 2009 – Társalgó Hozzászólás: F1 2009 – Társalgó

Nügburgring
Időmérő:
Problémákkal kezdődött, mert valami miatt lassú volt az autóm, mindent ugyanúgy csináltam, mint előtte, de 1 mp-vel lassabb voltam. Kb félidőnél úgy döntöttem, hogy nincs mit vesztenek, csinálok egy újraindítást a gépemen. Volt még 11 percem futni egy jó kört. Az első próbálkozásra éreztem, hogy olyan lett az autó, mint előtte, de sajnos a pálya 2. felében eldobtam a gépet, következő próbánál szintén eldobtam. Volt még 6 perc, amikor sikerült lenyugodnom, és összejött egy nagyon erős kör, amivel megszereztem a pole-t.
Futam:
Egész jól sikerült a rajt, a féktávhoz elsőként értem, de Joky egy nagyon rövid féktávval beugrott mellém, kicsit szélesen fordultunk el emiatt az első kanyarban, de talán ennek köszönhetem, hogy kimaradtam a csihi-puhiból. Az első kört így Joky mögött teljesítettem, a célegyenre való kigyorsításom hasonlóan sikerült, mint Joky-nak, de az egyenes végére kezdtem utólérni, nem gondoltam az előzésre, mert nem akartam meggondolatlan manőverbe beleugrani, ezért a szokásos féktávom vettem, de valahogy ő sokkal gyorsabban lassult, ezért bebújtam mellé, és sikerült megelőzni. Ezután sikerült nagyon jó tempót mennem elől. A kerékcsere után a más taktikán lévő Lóránt mögé értem vissza, 2 kör alatt utólértem, és sikerült könnyen megelőzni a gumi különbségek miatt. Ezután szinte kicsit unalmas versenyem volt, még egy, a hátsó egyenesben, folyadék utánpótlás közben elkövetett pályaelhagyás tarkította a versenyem.
Gratulálok mindenkinek, nem volt egy egyszerű verseny!