Hozzászólás: GT2 – Társalgó

Kezdőlap Fórumok Assetto Corsa AC – Bajnokságok GT2-2016 GT2 – Társalgó Hozzászólás: GT2 – Társalgó

WillWill
Adminisztrátor

Nürburgring

Időmérő:
A gyakorlások alkalmával azt éreztem meglehet nekem is az 56-os idő, de valahogy sosem sikerült a gyorskört igazán jól megcsinálni, nem tudtam ehhez beállítani az autóm. Az időmérőn még a saját legjobbomtól is elmaradtam fél mp.-el, lehet picit túlerőltettem. 🙁

Verseny:
A 6. helyről rajtolva kevés esélyem volt a dobogó elérésére, mert nagyon jó pilóták voltak körülöttem. Öten-hatan elég szorosan haladtunk jó néhány körön át, aminek a kellős közepén voltam, így előre és hátra is kellett figyelnem. Kornél és Antlipisti nagy csatát vívtak előttem, amit végül ki tudtam használni és mindkettőjüket megelőztem.
Néhány kör múlva ráéreztem a saját ritmusomra és lassan elkezdtem elnyúlni előlük. Közben csapattársam, Joky megpördült előttem az emelkedőn és kicsúszott, majd fel is adta. Így megörököltem a 3. helyet. A versenybeállításom olyannyira jól sikeredett, hogy nemcsak a mögöttem autózókat hagytam el, hanem Lórántra is közeledtem.

A kigondolt stratégia az volt, hogy a 20. körig elmegyek a közepes gumival, onnan meg a lággyal a végéig. Lóránt egy körrel hamarabb ment be kereket cserélni, ekkorra már 1,5 mp-es közelségbe értem. A gumicsere és tankolás után nagyobb lett a különbség kettőnk közt, de tudtam folytatni a ritmust és miközben megfutottam a verseny leggyorsabb körét (amivel az időmérőn a 3. rajtkocka jutott volna :D), nagy tempóval zárkóztam vissza a 2. helyen autózó Lórántra.
Az utolsó néhány körben viszont többször is hibáztam, sőt kétszer lassító büntetést is kaptam, úgyhogy elúszott a remény, hogy Lórántot megfogjam.

Végül meglett a dobogó legalsó foka, aminek örültem, mert az időmérő végén messze nem hittem ebben. Gratulálok Zolee-nak, nagyon elment, egy hajszálnyi esélyt sem hagyott, és gratulálok Lórántnak a 2. helyhez, plusz gratulálok mindenkinek, aki végig tudott menni, ez a pálya elég technikás és nagy kihívás. 😉