Hozzászólás: GT2 – Társalgó

Kezdőlap Fórumok Assetto Corsa AC – Bajnokságok GT2-2016 GT2 – Társalgó Hozzászólás: GT2 – Társalgó

WillWill
Adminisztrátor

RedBullring

Időmérő:
Ez a pálya nekem nem fekszik, vagy még nem autóztam rajt eleget, vagy mindkettő. A gyakorláson éreztem, hogy ez nem az én futamom lesz. Ezért inkább az időmérőre gyúrtam rá, és sikerült is egy előkelő 4. rajthelyet összehoznom. Az is tettszett, hogy csapattársammal ketten alkottuk a második sort. 🙂

Verseny:
Zolee és Lorant félelmetes tempója láttán feltettem egy lapra mindent, teletankoltam az autót az elején a medium gumi választása mellett, hátha…
A rajt utáni első kanyarból nem jöttem ki jól, Soma és Bence is elém került. A második kanyarban történt baleset miatt a 4. helyen haladhattam tovább. Bence tempóját tartottam egy ideig, de nem autóztam stabilan, lassan távolodott. Közben figyeltem az első kettős távolságát is, de ők még durvábban szakítottak le magukról.

Soma közben utolért és ahelyett, hogy csatáztam volna egy jót vele, hibáztam, drifteltem egyet, és épphogy meg tudtam fogni a gépet, de közben a Marlboros Ferrari már el is ment. Nem sokkal ezután Szabby is közel került, de még a boxkiállása előtt tudtam néhány ritmusosabb kört összerakni, így nem kerültem hátrébb.

Amikor Loranték kijöttek a boxból, kb 8 mp. előnyöm volt, már tudtam, hogy ez a taktika nekem nem jött be, de ahogy teltek a körök rájöttem, hogy az előttem kb. 10 mp-el haladó Bencének viszont jó esélye van rá. Ergo a taktika nem volt rossz, csak épp gyorsabbnak kellett volna lennem. 😀

Amikor Zolee és Lorant odaértek, esélyem sem volt a védekezésre és amúgy is még 5 kör volt hátra, úgy mentek át, mint kés a vajon. De nem voltam szomorú, mert legalább a 4. hely kinézett.

A verseny utolsó három körét megkezdve viszont olyan hirtelen ugrott le 94%-osról 90-esre a gumi, és olyan szinten kezdett el csúszni, hogy megértem úton tartani. A köridőm is kb. 2 mp-el lett rosszabb. Szerencsére ahhoz elég messze volt a mögöttem haladó Soma, hogy óvatosan betoljam a célba a kék bömöst és így a 4. helyet megszerezzem. Remélem Nürburgringen ennél keményebb ellenfél tudok majd lenni. 😉